Co to są ogrodzenia panelowe? Ich zalety, zastosowanie i rodzaje.

Czas czytania: 5 minut

Wyjaśniamy co to są ogrodzenia panelowe i jakie są ich rodzaje. Opisujemy jakie mają zalety i gdzie je można zastosować.

Ogrodzenia panelowe to jedne z najlepszych rozwiązań technicznych i aranżacyjnych chroniących prywatną posesję czy tereny firmowe. Są również świetnym rozwiązaniem optymalizującym koszty grodzenia terenu. 

Ogrodzenie panelowe składa się ze słupków, obejm oraz paneli – przęseł wykonanych z drutów stalowych. Wszystkie przęsła ogrodzeniowe są wykonane ze stali ocynkowanej. Połączone razem elementy tworzą ażurowe ogrodzenie o nienagannej estetyce i ogromnej wytrzymałości mechanicznej oraz atmosferycznej. Charakteryzuje je uniwersalizm zastosowania od prywatnych posesji po ogromne tereny przemysłowe. Nie można zapomnieć o łatwym i bezproblemowym montażu, który może wykonać nawet jedna osoba.

Ogrodzenie panelowe

Jakie zalety mają ogrodzenia panelowe?

Przede wszystkim tanie ogrodzenia panelowe są świetnym rozwiązaniem dla instytucji czy osób prywatnych o ograniczonym budżecie. Koszt ich instalacji w porównaniu z parkanami z kamienia czy drogiego drewna jest niski. Na tym jednak nie koniec ich zalet, ponieważ w rozsądnej cenie otrzymać można wysokiej klasy płot.

Ogrodzenia panelowe są bardzo wytrzymałe na korozję i czynniki atmosferyczne. W polskim klimacie umiarkowanym przejściowo zmiennych są to szczególnie ważne cechy. Zakres temperatur od +40 stopni Celsjusza do – 30 stopni Celsjusza, silne wiatry, intensywne burze, opady śniegu i deszczu mogą szybko zniszczyć np.: delikatny drewniany płot. Ocynkowane stalowe ogrodzenia panelowe są odporne na warunki środowiskowe oraz czynniki mechaniczne, dlatego gwarantują ładny płot na lata, a do tego trudny do sforsowania.

Nie bez znaczenia są także estetyka oraz prostota montażu. Ogrodzenia panelowe są instalowane od kilku dni w zależności od wielkości działki. Po szybkiej instalacji otrzymujemy estetyczne i ażurowe ogrodzenie, które w elegancki sposób podkreśli nowoczesną czy klasyczną architekturę budynków.

Gdzie można wykorzystać ogrodzenia panelowe?

Ogrodzenia panelowe świetnie wpiszą się w minimalistyczne i klasyczne aranżacje prywatnych dziełek oraz dużych posesji i domów. Ich neutralna konstrukcja sprawia, że w subtelny sposób podkreślą i wyeksponują nienaganną architekturę budynków.

Taka zaleta podkreśla też piękne budowlane architektoniczne użytku publicznego. Ogrodzenia panelowe śmiało można zastosować do ogrodzenia terenów:

  • posesji prywatnych,
  • osiedli mieszkaniowych,
  • administracji publicznej,
  • teatrów,
  • stadionów,
  • hal widowiskowo-sportowych,
  • magazynów,
  • fabryk,
  • lotnisk,
  • szkół,
  • placów zabaw,
  • placów budowy,
  • gospodarstw rolnych.

Ogrodzenia panelowe można wykonać niemal w dowolnym rozmiarze, dlatego tworzą świetną barierę ochronną dla wspomnianych budynków i obiektów przed intruzami.

Ogrodzenia panelowe 3D i 2D – jaka jest różnica?

Ogrodzenia panelowe 3D są doskonałym rozwiązaniem aranżacyjnym i optymalizującym koszty grodzenia terenu. Wykonane są ze stali i do tego oferują dodatek w kształcie litery V. Nie bez powodu jest to najpopularniejsze rozwiązanie odgradzania terenu w Polsce. Świetnie sprawdza się w niewysokich konstrukcjach typu place zabaw, parki czy działki, ale także na posesjach prywatnych czy firmowych.

Ogrodzenia panelowe 2D są rozwiązaniem zdecydowanie bardziej zabezpieczającym teren przez grubszą konstrukcję, ale za to droższym. Sprawdzają się głównie tam, gdzie wymagana jest pancerna wręcz odporność mechaniczna na uszkodzenia – np.: infrastruktura stadionowa (sektor dla gości). Do tego estetyka paneli 2D nie zawsze dorównuje odpowiednikom 3D.

Cena ogrodzenia panelowego jest uzależniona od ilości użytego materiału, długości i wysokości płotu. Dlatego wycena zawsze jest wykonywana indywidualnie po zapoznaniu się z wymaganiami klienta i grodzonym terenem.

Autor